Kültürümüz

“Değerler Üzerine Kurulu Değer”

Savola’da yaptığımız her şey markamızın “Değerler Üzerine Kurulu Değer” amacını yansıtır. Değerlerimiz vizyonumuzu tanımlamakta, en iyi adayları çekmemizi ve mevcut adaylarla bağ kurmamızı sağlamaktadır

Savola’da çalışanlar işle birlikte gelişir, beslenir. “Mutlu çalışan= yüksek performans” anlayışından yola çıkarak oluşturulan sistemlerle çalışanların kişisel gelişimine önem verilir, fark yaratan başarılı çalışanlar ödüllendirilir, kariyer gelişimi için fırsat sunulur

Türkiye’nin en çok tercih edilen ayçiçek ve zeytinyağı markalarına sahip Savola Gıda Türkiye’de yükselen bir kariyer sizleri bekliyor...

İşe Alım

Açık poziyonlar ile ilgili ilanlar Linkedin ve websitemiz üzerinden yayınlanır. Uygun bulunan adaylarla ilk görüşme İnsan Kaynakları ekibi tarafından gerçekleştirilir. Olumlu bulunan adaylar, ilgili bölüm yöneticisi ile ikinci görüşme için bir araya getirilir.

Belirli pozisyonlar için online işe alım testleri uygulanır. Bir sonraki adımda ise adayın referans kontrolleri yapılır. Tüm aşamaları başarıyla tamamlayan adaylara görev teklifi yapılır.

Başvur

Oryantasyon

Savola Gıda Türkiye çalışanları işe başlamalarının ardından iki haftalık bir oryantasyon programına dahil olurlar. İlk gün, Savola Gıda çalışanları ile tanıştırıldıktan sonra oryantasyon programı başlar.

İlk hafta merkez ofiste departmanlar , prosedürler ve süreçler hakkında oryantasyon toplantıları gerçekleşir. Bu bilgiler saha ziyaretleri ile desteklenir.

Oryantasyon süreci ikinci hafta Ayvalık Fabrıka’da devam eder. Fabrikadaki departmanlar, prosedürler ve sürecler hakkında bilgi verilir.

Savola Grup ile bağlantısı olan pozisyonlar için Savola içerisinde teknik oryantasyon programları da organize edilir.

Çalışanlarımıza değer katmak bizim en önemli anahtarımız. Bu nedenle İnsan Kaynakları olarak önceliğimiz insana yatırım yapmak.

Eğitimler

Eğitim planı her yılın başında, tüm yöneticilerin belirlediği ihtiyaçlar doğrultusunda İnsan Kaynakları tarafından hazırlanır.

Savola Akademi kapsamında gerçekleştirilen şirket içi eğitimlerle departmanlar arası iletişimin artması hedeflenir ve çalışanların gelişimi desteklenir.

Şirket dışından alınan eğitimler için de Savola Akademi ev sahipliğinde, konusunda lider yurt içi ve yurt dışı firmalarla iş birliği yapılır.

Dış eğitimler yaratıcı dış aktiviteler ile desteklenerek, öğrenme sürecinin hızlandırılması hedeflenir, aynı zamanda Savola kültürünü oluşturacak keyifli anılar ile ortak hafıza yaratılır.

Üst düzey eğitimlerde Savola Grup tarafından destek verılir.

Yetenek Yönetimi

Mevcut İnsan Kaynağı, donanımı ve tecrubesi ile Savola Gıda Türkiye’nin başarısındaki en büyük etkenlerin başında gelir. Kurulan sistemler mevcut insan kaynağını en iyi şekilde yönetmek, geleceğin Savola Gıda yöneticilerini ve kadrolarını yetiştirmek amaçlıdır.

Performans sisteminin yanısıra, Genel Müdürün, İnsan Kaynakları Müdürünün, ilgili en üst düzey bölüm yöneticisinin ve kritik pozisyonlardaki çalışanların görüş ve önerilerinin alındığı toplantılar ileyetenekler tanınır. Bu bilgiler Savola Gıda Türkiye İnsan Kaynakları tarafından değerlendirildikten sonra Savola Grup İnsan Kaynakları ile paylaşılır ve çalışanların yetenek ve gelişimine uygun kariyer planlaması oluşturulur.

Palladium Tower, Barbaros Mah. Kardelen Sok. No: 2 Kat: 36 D: 123
İstanbul TR, 34746 Ataşehir/İstanbul
T: +(90) 216 578 68 00
F: +(90) 216 573 66 34
0850 622 39 36
savolainfo@savola.com
Harita için tıklayınız
YUKARI