Dünya’nın en prestijli tasarım yarışmalarından iF Design Awards’dan Egemden’e ödül

Egemden cam şişeleri, zarif tasarımı ile dünyaca ünlü tasarım ödülü iF Design Awards’da gıda kategorisinde en iyi ürün tasarımı seçildi.

Türkiye’nin en büyük sıvı yağ üreticisi Savola Gıda, dünyaca ünlü tasarım yarışması iF Design Awards’da Ümit Ünal tarafından tasarlanan Gurme Seri Cam Şişeleri ile gıda kategorisinde en iyi ürün tasarımı ödülünü aldı.

Dünyanın en eski ve bağımsız tasarım organizasyonu olan ve Hannover merkezli iF International Forum Design GmbH, her sene iF Design Award’u organize ediyor.Bu prestijli organizasyonda dünyanın dört bir yanından gelen bağımsız uzmanlardan oluşan 67 jüri üyesi tarafından değerlendirilen Egemden Gurme Seri Cam Şişeleri, 52 ülkeden 6.375’in üzerinde rakip ile birlikte yarıştı.

Başarısını uluslararası arenalarda kazandığı ödüller ile kanıtlayan Egemden, Ümit Ünal tasarımlı Gurme Seri Cam Şişeleri ile 2018 yılında Türkiye’nin en prestijli yarışmalarından Ambalaj Ay Yıldızları Ödülleri’nde 2 tane ‘Altın Ödül’, Avrupa’nın en prestijli yarışması olan London International Olive Oil Competitions’da da “Platinum”, “Silver” ve “Gold” ödüllerine layık görülmüştü.

Ayvalık ve çevresi olarak bilinen Kuzey Ege’de yetiştirilen zeytinlerden elde edilen Egemden Gurme Lezzetler Serisi, eşsiz tatlar arayanlar için Egemden Gurme Lezzetler; Erken Hasat, Organik ve Soğuk Sıkım çeşitleri ile zeytinyağı severlerin beğenisine sunuluyor.

Türkiye’nin lider sıvı yağ markalarını bünyesinde bulunduran Savola Gıda’nın çatısı altında; Yudum, Sırma, Egemden, Cielo, Brillo ve Afia markaları yer alıyor. Sıvı yağ pazarındaki başarısının yanı sıra uzun yıllardır Türkiye’de zeytinyağı üretiminde en uzman üreticilerindenbiri olan ve ülkenin en büyük markalı zeytinyağı ihracatçısı konumunda olan Savola Gıda, bunların yanı sıra Yudum ve Sırma markaları ile Türkiye’nin en çok tercih edilen sıvı yağlarını üretiyor.

Savola Gıda Hakkında: Türkiye sıvı yağ sektörünün lider markası Yudum, zeytinyağı üretimine ilk olarak 1975 yılında İstanbul Haliç fabrikasında başlamıştır. 1984 yılında tüm fabrikanın Ayvalık’a taşınmasıyla birlikte yeni yatırımlarla üretim kapasitesi de artırılarak zeytinyağının yanı sıra Yudum ve Sırma markalarıyla yemeklik ayçicek ve mısır yağıda üretmeye başlamıştır. 2008 yılında Yudum Gıda Orta Doğu ve Körfez Bölgesi, Kuzey Afrika, İran ve Orta Asya bölgelerinde sıvıyağ, şeker, ambalaj, perakende ve emlak sektörlerinde faaliyet gösteren Savola Group’un bünyesine katılmıştır. 2017 yılında şirket ünvanı Savola Gıda San. ve Tic. A.Ş olarak değişmiştir. Sıvıyağ pazarında yıllardır Yudum ve Sırma markaları ile Türkiye’nin en çok tercih edilen sıvı yağlarını üreten Savola Gıda’nın 23.000 m2 açık alan üzerine kurulu Ayvalık’taki fabrikasının yıllık üretim kapasitesi mısır yağı ve ayçicek yağı için 150.000 ton, zeytinyağ için 20.000 ton’dur. Ayrıca Nisan 2018’de faaliyete geçen yeni üretim tesisi ile Savola Gıda, margarin sektörünün yeni oyuncuları Sava ve Vala markalarıyla endüstriyel ve pastacılık yağları pazarına da girmiştir.

iF DESIGN AWARD Hakkında:66 yılı aşkın süredir düzenlenen iF DESIGN AWARD, olağanüstü tasarım için bir kalite mührü olarak tanınmaktadır. iF etiketi, üstün tasarım hizmetleri ile tüm dünyada üne sahiptir. Ayrıca iF DESIGN AWARD dünyadaki en önemli tasarım ödüllerinden biridir. Başvurular aşağıdaki disiplinler arasından ödüllendirilmektedir: Ürün tasarımı, Ambalaj tasarımı, İletişim ve hizmet tasarımı, mimari ve iç mimari ile profesyonel konsept tasarımı. Ödül alan tüm kayıtlar, iF tasarım uygulaması içinde ve iF DÜNYA TASARIM KILAVUZU'nda yer almaktadır. Ayrıca Hamburg’daki iF Tasarım Sergisi’nde gösterilmektedir.

Palladium Tower, Barbaros Mah. Kardelen Sok. No: 2 Kat: 36 D: 123
İstanbul TR, 34746 Ataşehir/İstanbul
T: +(90) 216 578 68 00
F: +(90) 216 573 66 34
0850 622 39 36
savolainfo@savola.com
Harita için tıklayınız
YUKARI