Ar-Ge / Kalite

Ar-Ge / Kalite

Gelişmiş, modern ve son teknoloji cihazlara sahip laboratuvarlarımız sayesinde tüm dünya standartlarında yer alan analiz, tetkik ve muayene metotlarının tamamı yapılabilmektedir. Bu anlamda Uluslararası Zeytinyağı Konseyinin, Zeytinyağı ve Prina yağı Ticari Standardında zeytinyağı ve prina yağı ile ilgili saflık kriterlerin tespiti amacı önerilen tüm analizler yapılmaktadır.

Analitik Laboratuvar ve Kontroller

İşletmeye kabul edilmek üzere gelen Zeytinyağında tağşiş olup olmadığı, gelen hammadelerin  (yardımcı hammaddeler,ambalaj vb) malzemelerin, üretim esnasında proses kontrollerinin ve tüketiciye ulaşacak son ürün analizlerinin yapıldığı ve yönetildiği gelişmiş ve teknolojik cihazlara sahip modern  laboratuvardır.

Mikrobiyolojik Labaratuvar ve Kontroller

İşletmeye girecek tüm malzeme ve hammaddelerin kontrollerinin yapıldığı, üretim ve proses esnasında oluşabilecek sorunların önlendiği, işletmede kullanılan suyun kalitesinin ve personel hijyeninin sürekli kontrol altına alındığı gelişmiş ve TÜRK GIDA KODEKSİ MİKROBİYOLOJİK KRİTERLER YÖNETMELİĞİne göre belirtilen kriterlerin yapılabildiği modern labaratuvardır.

Duyusal Muayene ve Analiz Labaratuvarı

Uluslararası Zeytinyağı Konseyinin standartlarına uygun olarak tasarlanan laboratuvarımız ve uluslararası derecede zeytinyağı tadımı üzeirne gerekli eğitimlerini tamamlamış olan degüstatörlerimiz ile zeytinyağlarımızın duyusal analizlerini değerlendirmekteyiz. Zeytinyağlarımızı içermiş oldukları meyvemsilik, acılık, yakarlık,renk, koku gibi birçok kriterden geçirerek ve Uluslararası Zeytinyağı Konseyi tarafından kullanılan yöntem ve puanlamalar ile Zeytinyağlarımızı Yoğun Lezzet , Yumuşak Lezzet ve Yalın Lezzet olarak tüketicilerimize sunmaktayız.

Palladium Tower, Barbaros Mah. Kardelen Sok. No: 2 Kat: 36 D: 123
İstanbul TR, 34746 Ataşehir/İstanbul
T: +(90) 216 578 68 00
F: +(90) 216 573 66 34
0850 622 39 36
savolainfo@savola.com
Harita için tıklayınız
YUKARI