Ambalaj Ay Yıldız Ödülleri’nde Egemden’e İki Büyük Ödül

Türkiye’de büyük önem taşıyan Ambalaj Ay Yıldız Ödülleri’nde Egemden Zeytinyağları,Egemin Bereketi Kadının Emeği projesi ile özel olarak tasarlanan cam şişeleri ile Lüks Ambalajlar Kategorisi’nde, Ümit Ünal tarafından tasarlanan gurme seri cam şişeleri ile Gıda Kategorisi’nde Altın Ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin en büyük sıvı yağ üreticisi Savola Gıda, başarısını kazandığı ödüller ile kanıtlamaya devam ediyor. Egemden, Türkiye’nin en prestijli yarışmalarından olan Ambalaj Ay Yıldızları Ödülleri’nde 2 tane ‘Altın Ödül’e layık görüldü. Ayvalıklı kadınlar tarafından tasarlanan şişeler Lüks Ambalajlar Kategorisi’nde, Ümit Ünal tarafından tasarlanangurme seri cam şişeleri Gıda Kategorisi’nde Altın Ödül’ün sahibi oldu.

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması, Raffles İstanbul Otel’de gerçekleştirildi. Yarışmaya başvuru yapan 210 ürün, 11 farklı kategoride değerlendirildi ve 113 ürün ödüle layık görüldü. Lüks Ambalajlar Kategorisi ve Gıda Kategorisi’nde Altın Ödüle layık görülen Egemden aynı zamanda Avrupa’nın en prestijli yarışması olan London International Olive Oil Competitions’da gurme serisi ile de Platinum, Silver ve Gold ödüllerine layık görülmüştü.

Kadınların hayalleri birer sanat eserine dönüşüyor

40’dan fazla Ayvalıklı kadının yer aldığı Egemin Bereketi Kadının Emeği projesi kapsamında özel olarak tasarlanan cam şişeler, maharetli kadınların renkli dünyalarını, hayallerini yansıtıyor. Egemden şişelerini süsleyen her bir figür, Ayvalık’tan ilham alınarak, bölgeyle özdeşleşmiş simgelerden oluşuyor.

Türkiye’nin lider sıvı yağ markalarının sahibi olan Savola Gıda’nın çatısı altında; Yudum, Sırma, Egemden, Cielo ve Brillo markaları yer alıyor. Sıvı yağ pazarındaki başarısının yanı sıra uzun yıllardır Türkiye’de zeytinyağı üretiminde en uzman kurumlardan biri olan ve ülkenin en büyük markalı zeytinyağı ihracatçısı konumunda olan Savola Gıda, bunların yanı sıra Yudum ve Sırma markaları ile Türkiye’nin en çok tercih edilen sıvı yağlarını üretiyor.

Palladium Tower, Barbaros Mah. Kardelen Sok. No: 2 Kat: 36 D: 123
İstanbul TR, 34746 Ataşehir/İstanbul
T: +(90) 216 578 68 00
F: +(90) 216 573 66 34
0850 622 39 36
savolainfo@savola.com
Harita için tıklayınız
YUKARI